Domovská stránka > Dokumenty > Technické informace

Technické informace

   V této sekci naleznete informační prohlášení, které se týkají našeho sortimentu. Jde například o dokument popisující barevné značení závitových tyčí dle pevnosti materiálu, dokument o problematice svařování závitových tyčí, nebo o vlastnostech trapézového závitu.
 
   Tyto soubory jsou zde uloženy ve formátu PDF, který lze přečíst pomocí volně šiřitelného programu Adobe Reader. Stáhnou si ho můžete zdarma přímo od výrobce na jeho oficiálních stránkách.

Rozdělení tyčí a mechanické vlastnosti:

   Pevnostní třídy rozdělují spojovací materiál do skupin a popisují jeho vlastnosti. V následujících dokumentech jsou popsány základní třídy používané pro naše závitové tyče s metrickým závitem. Dále jsou v prvním dokumentu popsány běžné povrchové úpravy, které se pro závtové tyče používají. V druhém dokumentu je pak tabulka mechanických vlastností.

Barevné značení tyčí dle pevnosti:

   Pro snadnější rozlišení tyčí dle pevnosti se používá barevné značení. Barva se zpravidla nanáší sprejem na čelo značených tyčí. Barevné rozdělení je popsáno v těchto dokumentech:

Svařitelnost tyčí:

   Pro snadnější orientaci v problematice svařování našich tyčí jsme pro Vás vytvořili informativní dokument o této problematice.

Sražení hran tyčí:

   U námi vyráběných závitových tyčí existuje více způsobů sražení hran pro snadnější nasazení matice. Více informací o možnostech a způsobu objednání najdete v následujícím dokumentu:

Změna normy DIN 975 na DIN 976:

   V roce 2015 došlo ke změně značení závitových tyčí z důvodu přechodu ze staré normy DIN 975 na novou normu DIN 976. K této příležitosti jsme také vydali oficiální prohlášení.

Kvalita závitových tyčí:

   Na trhu se vyskytují levné závitové tyče, které nemají odpovídající profil závitu. Výrobci tím šetří náklady na vstupní materiál, ale závit těchto tyčí nesplňuje platné normy. Tyto tyče jsou proto nevyhovující až nebezpečné.
   Více informací najdete na stránce Kvalita závitových tyčí, které se touto problematikou zabývá, nebo také v letáku, který jsme pro Vás vytvořili.

Žárově zinkované tyče:

   Častým způsobem jak výrobky povrchově uchránit před korozí je žárové zinkování. Při tomto postupu dochází ke zvětšení rozměrů výrobku. Více informací naleznete v námi vydaném dokumentu o druzích rozměrové úpravy při výrobě pro zajištění funkčnosti žárově zinkovaného celku.

Trapézový závit:

   Mezi naše výrobky patří také tyče a matice s trapézovým závitem. Občas se setkáváme s dotazem na drážku, která se při výrobě vytvoří na vrcholu závitu. Často je tento jev mylně vykládán jako vada nebo chyba. Více informací naleznete v našem dokumentu. V dokumentu také najdete informace o používaných materiálech a jejich značení.

Nerezové materiály:

   Nerezová ocel patří k často používaným materiálům, jinak tomu není ani v případě spojovacího materiálu. V uvedeném dokumentu naleznete potřebné informace týkající se nerezu.

Kontaktujte nás
Jméno a příjmení *
Název firmy
IČO
E-mail *
Telefon *
Text dotazu *
Položky s hvězdičkou jsou povinné.
   © 2020   |   Valenta ZT s.r.o.   |   Nedomická 494 , Všetaty   |   Registrováno : MS Praha, oddíl c, vl. 86821   |   +420 315 698 020   |   prodej@valentazt.cz 
Vytvořila internetová reklamní agentura Animato